Kdo jsem?

 

Jsem jedna z Vás, která klopýtá a opět se zvedá na své cestě životem. Jak řekl Mahátma Gándhí: „mým učením je můj život“.

Někdy v devatenácti letech se mi dostala do rukou knížka „Cvičíme Jógu“ od André van Lysetha, která mne přímo nadchla. Byla jsem zapálená cvičitelka ZRTV a pohyb mne byl vždycky vlastní. Začala jsem praktikovat hathajógu. Jóga mě pomalu začala provázet životem. Byla u mě v době těhotenství, po porodu, byla společnicí našich dětí, byla při mně v těžkých životních zkouškách.

Když děti odrostly a já se mohla věnovat sama sobě, náhodně jsem potkala powerjógu. V té době mě natolik oslovila, že jsem si udělala cvičitelský kurz a začala vést lekce pro veřejnost. V tom čase nastoupila moje nová cesta životem, naučila jsem se masírovat, po nějaké době jsem se vyškolila v terapii shiatsu a určité praxi shintai (japonská energetická terapie) u úžasného fyzioterapeuta a autora knihy „Povídání o shiatsu, zdraví a Skutečnosti“ Jana Pletánka. Současně jsem se setkala s MUDR. Martinou Ziskovou, která se stala mou učitelkou ayurvédy. Tehdy jsem se ocitla na rozcestí, zda se věnovat tradiční čínské medicíně nebo ayurvédě. Zvítězila ayurvéda, kde jsem mohla propojit jógu, pranajámu, masáže, bylinky, koření, stravu, filosofii, zkrátka ucelený systém o životě.

Moje práce je mým koníčkem. Měla jsem štěstí na výborné učitele, kterým zde tímto děkuji.

Jan Pletánek, Marie Machková, Zoša Kinkorová, Marie Krejčová, Zdena Štroblová, Prashanti de Jager, Martina Zisková, Jaroslav Jezbera a moji rodiče a děti.

Jsem moc ráda a vděčná za bytí s nimi.

Vlaďka Jezberová